Menu
Your Cart

Değişim ve İade Koşulları

İade ve Değişim Bilgileri

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) almış olduğunuz ürünü tahrip etmeden/bozmadan teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde, hiçbir cezai ve hukuki sorumluluk üstlenmeden iade talebinizi bize yazılı olarak (faks, e-posta, iletişim formu vb.) bildirmeniz gerekmektedir. İade veya değişim yapmak istediğiniz ürünleri UPS Kargo ile 8A317A Şirket Müşteri Kodunu yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. İade kargo ücretleri müşteriye aittir. Ürünlerinizi İade veya değişim için bize göndermeden önce iade talebi oluşturup adresimize gönderiniz. İade veya değişim yapılacak ürünlerin yanında ürün faturası mutlaka olmalıdır. Kargo ile birlikte iadelerde iade veya değişim gerekçesini belirten yazı göndermeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Şirket adına fatura kestirilmiş ise, bu ürünlerin iadesinde mutlaka ARYA GLOBAL ELEKTRONİK TİCARET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ adına iade faturası düzenlenmelidir. Bu AryaHome’un bir talebi değil, kanuni bir zorunluluktur.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ürünlerimiz kişisel kullanıma mahsus ürünler olması sebebi ile paketinin açılması/kullanılması halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Tahrip edilmiş  ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.

Üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmayacak ve bedel iade edilmeyecektir.

Havale iadeleri ve kredi kartı iadeleri 10 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır, bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.